Jak skutecznie i efektywnie radzisz sobie z nieuniknionymi wzlotami i upadkami w życiu?

W tym artykule „Jak skutecznie i efektywnie radzisz sobie z nieuniknionymi wzlotami i upadkami w życiu?” poznasz różnicę między pozytywnym a negatywnym postrzeganiem świata. Nauczysz się jak wyciągać korzyść ze swoich błędów oraz jak trwać w pozytywnym nastawieniu w obliczu trudności.

Wpuść światło do środka

Można to osiągnąć poprzez proste ćwiczenie samoodkrywania. Byś mógł naprawdę zrozumieć siebie lub by rzeczy, które mogły wydarzyć się w przeszłości, przestały Ci przeszkadzać, musisz być w stanie otworzyć się przed przynajmniej jedną sobą. Musisz być w stanie wyrzucić z siebie tamte sprawy. Musisz pozbyć się tych myśli i uczuć przez wyznanie ich komuś, kto nie sprawi, że będziesz czuł się winny lub zawstydzony przez to, co się stało.

Używanie kłód spod nóg jako kładek

Istnieją dwa sposoby patrzenia na świat: życzliwy albo wrogi. Ludzie z wrogim lub negatywnym postrzeganiem przyjmują rolę ofiary, widząc życie jako pasmo nieustających problemów, niesprawiedliwości i ucisku. Nie oczekują wiele i nie osiągają wiele. Kiedy sprawy mają się źle, wzruszają ramionami i przyjmują, że takie jest życie, a oni nie są w stanie zrobić nic, by to zmienić.

Z drugiej strony ludzie z życzliwym lub pozytywnym światopoglądem postrzegają świat wokół nich jako pełen okazji i możliwości. Wierzą, że wszystko, co się dzieje, jest częścią wspaniałego procesu, stworzonego po to, by uczynić ich szczęśliwymi ludźmi sukcesu. Do swojego życia, pracy i relacji podchodzą z optymizmem, pogodą ducha i pozytywnymi oczekiwaniami. Oczekują wiele i rzadko się rozczarowują.

Pokaż siłę swojego umysłu

Kiedy rozwijasz zdolność uczenia się na własnych błędach, stajesz się osobą, która wita trudności i przeszkody jako okazje do zademonstrowania siły mentalnej i do postępowania naprzód. Patrzysz na problemy jak na szczeble na drabinie do sukcesu, na które się wspinasz, pnąc się w górę.

Dwa najpopularniejsze sposoby obchodzenia się z błędami są niezmiennie zgubne dla wielkich osiągnięć. Pierwszym powszechnym ale niefortunnym sposobem radzenia sobie z błędem jest jego akceptacja, gdy się pojawia. Zgodnie ze statystykami 70 procent wszystkich decyzji, które podejmujemy, jest błędne. To średnia. To znaczy, że decyzje części ludzi będą błędne w ponad 70 procentach przypadków, a części w mniejszym stopniu. Trudno uwierzyć, że większość decyzji, które podejmujemy, okażą się w jakiś sposób niewłaściwe. Jeśli w rzeczywistości to prawda, w jaki sposób nasze społeczeństwo może w ogóle funkcjonować?

Zaprzestań dotychczasowych nieskutkujących lub szkodliwych działań

Prawda jest taka, że nasze społeczeństwo, nasze rodziny, firmy i relacje trwają i rozwijają się, ponieważ inteligentni ludzie starają się przerywać szkodliwe działania i minimalizować błędy. Tylko kiedy ludzie nie przyjmują do wiadomości, ze podjęli złą decyzję – i przedłużają konsekwencje trzymając się tego złego wyboru – te błędy stają się ekstremalnie kosztowne i bolesne.

Ucz się na swoich błędach

Drugim powszechnym podejściem ludzi do swoich błędów, podejściem dotykającym niezliczoną ilość ludzi, jest niewykorzystywanie własnych błędów do rozwoju i zwiększania jakości myślenia.

Uczenie się na własnych błędach to kluczowa zdolność, która pozwala rozwinąć elastyczność, by być mistrzem zmiany, zamiast ofiarą zmiany. Osoba, która uznaje, że zrobiła błąd i szybko zmienia postępowanie, jest tą, która zwycięży w epoce rosnącej konkurencji informacyjnej i technologicznej.

Szybko reagując będziesz w stanie zostawić konkurencję daleko z tyłu. To Ty będziesz tworzyć okoliczności, a nie okoliczności będą tworzyć Ciebie.

Ćwiczenia dla Ciebie:

Oto trzy rzeczy, które możesz zrobić natychmiast, by wprowadzić te rady w życie:

Po pierwsze wyobraź sobie, że otrzymałeś Twój największy problem, wyzwanie życiowe jako pomoc, by nauczyć się czegoś wartościowego. Co to mogłoby być?

Po drugie bądź gotów, by zrewidować swoje postępowanie i zmienić je, jeśli popełniasz błąd lub dokonałeś złego wyboru. Przyjmij, że nie jesteś doskonały, nie możesz mieć racji cały czas, i idź dalej.

Po trzecie ucz się na każdym błędzie, który popełnisz. Zapisz każdą lekcję, którą on będzie zawierał. Użyj błędów w chwili obecnej jako kładek pozwalających przejść do wielkiego sukcesu w przyszłości.

Brian Tracy

Jeden komentarz do „Jak skutecznie i efektywnie radzisz sobie z nieuniknionymi wzlotami i upadkami w życiu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.